Intel zapowiada procesory Atom i technologię Centrino Atom

 

 

centratomIntel zapowiedział nową technologię mobilną z rodziny Centrino, Centrino Atom. Podczas szanghajskiego spotkania z cyklu Intel Developer Forum dominująca firma rynku procesorów przedstawiła pięć nowych układów Intel Atom oraz technologię Centrino Atom, która niebawem znajdzie się m.in. w urządzeniach opisywanych nazwą MID (Mobile Internet Devices, mobilne urządzenia internetowe).
Technologia Centrino Atom (zwana wcześniej Menlow) składa się z dwóch elementów, procesorów Atom (zwanych wcześniej Silverthorne) oraz chipu z zintegrowaną grafiką, nazywanego Intel System Controller Hub.

To za sprawą drugiego z układów nowe kieszonkowe urządzenia MID, które z najnowszą platformą Intela mogą pokazać się już latem, mają zapewniać wygodę surfowania w sieci i jednoczesną długą pracę z zasilaniem bateryjnym.
System Controller Hub to układ zapewniający m.in. wsparcie dla grafiki 3D, akcelerację wideo w rozdzielczości720p i 1080i i obsługę wysokiej jakości dźwięku. Technologie Centrino Atom mają tez pomagać wykorzystującym je producentom w instalowaniu w urządzeniach rozwiązań komunikacji bezprzewodowej, w tym WiFi, WiMAX czy rozwiązań komórkowych.