Pandigital – dotykowy interfejs w passe-partout

 

fra

Nowe ramki dla cyfrowych fotografii od Pandigital będą mieć trochę wspólnego z tabletami PC, i telefonami iPhone. Tak jak one, ramki otrzymają dotykowe interfejsy. Dodatek ten ma wpłynąć na wygodę sterowania urządzeniami, które już dawno nie służą jedynie do pokazywania fotografii, ale pełnej gamy multimediów.
Ramki nazwano PanTouch. Najtańsze z modeli mają kosztować około 120 dolarów. Z kolei najbardziej pojemne, w 512 MB pamięci będą mogły pomieścić nawet 3200 fotografii.
Dotykowe interfejsy, umieszczone nie w ekranach, ale otaczających je ramkach passe-partout, zapewnią możliwość sterowania urządzeniami dzięki interfejsom wyświetlanym na ekranach i podpowiadającym w którym miejscu ramki “pogłaskać” ją lub dotknąć. Za ich pomocą będzie można sterować prezentacją fotografii, odtwarzaniem muzyki i nagrań wideo. Specjalna powłoka passe-partout będzie zapobiegać pozostawianiu przez sterujących mało efektownych odcisków palców. Jeśli nowa forma kontrolowania ramek znudzi się, zawsze będzie można prócz dotyku odwołać się do starego dobrego pilota zdalnego sterowania.
Na nową serię urządzeń składają się trzy ramki. Każda z nich może komunikować się za pośrednictwem bezprzewodowych technologii WiFi i Bluetooth.

Najmniejsza ma przekątną długości 7 cali i rozdzielczość 482 na 234 punkty (format 15:9) oraz 128 MB na fotografie. Model 8-calowy to wersja w formacie 4:3 o rozdzielczości 800 na 600 pikseli. Sprzęt kosztuje około 170 dolarów. Najdroższa ramka otrzymała monitor 10,4-calowy o rozdzielczości 1024 na 768 pikseli. Wyposażona, tak jak poprzedniczka, w 512 MB pamięci, została wyceniona na około 250 dolarów. Cala trójka posiada czytniki kart pamięci 6 w 1 oraz interfejsy USB 2.0. Sprzęt trafi do amerykańskich sklepów w maju tego roku.

 

Źródło artykułu: najlepszerankingi.pl